Konta pocztowe do obsługi systemów celnych, konfiguracja
WSTĘP
ZAKRES INSTRUKCJI
Instrukcja opisuje proces konfiguracji konta pocztowego oraz wskazówki dotyczące wybrania prawidłowego konta pocztowego. Dzięki tej instrukcji dowiesz się jakiego konta użyć, jak i gdzie je skonfigurować.
INFORMACJE OGÓLNE
Do wymiany komunikatów pomiędzy programem FRAKTAL a systemami Administracji Celnej wymagane jest posiadanie oddzielnego adresu mailowego dla eksportu oraz importu.
Przykładowy format:
AIS IMPORT: import@firma.pl
AES EKSPORT: eksport@firma.pl
Adresu nie należy używać w innych celach. Jeśli program FRAKTAL zostanie skonfigurowany tak, że zostaną w nim wpisane dane osobistego konta pocztowego jednego z użytkowników programu, to wiadomości pocztowe wysłane do tego adresata będą odbierane losowo przez osobisty program pocztowy, a innym razem przez program FRAKTAL. Doprowadzi to do sytuacji, w której wiadomości poczty elektronicznej będą praktycznie losowo podzielone na dwa miejsca ich przechowywania.
WERSJE DOKUMENTU
Dokument utworzono: 09/11/2023
CZYNNOŚCI PRZYGOTOWAWCZE
Do wysyłki pierwszego zgłoszenia wymagana jest prawidłowa konfiguracja konta pocztowego.
INSTRUKCJA
KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO
-
Przygotuj konto pocztowe- adres e-mail i hasło konfigurowanej skrzynki pocztowej oraz adresy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej. Jeżeli nie znasz adresów serwerów zalecamy przeszukanie strony dostawcy usługi pocztowej lub przeszukanie przeglądarki Google.
-
W FRAKTAL Studio Celne otwórz Konfigurację, która znajduje się w menu głównym Program -> Konfiguracja.
-
Przejdź do modułu obsługi komunikatów systemu, który chcesz skonfigurować.
-
Podaj dane:
- zwrotnego adresu e-mail;
- serwera SMTP – poczty wychodzącej wraz z portem i ewentualne zaznaczenie opcji korzystania z połączenia szyfrowanego; standardowy port dla protokołu SMTP-SSL to 465;
- serwera POP3/IMAP4 – poczty przychodzącej wraz z portem i ewentualne zaznaczenie opcji korzystania z połączenia szyfrowanego; standardowy port dla protokołu POP3-SSL to 995, a dla IMAP-SSL: 993;
- użytkownika i jego hasła – niezbędnych do tego, by program mógł mieć dostęp do skrzynki mailowej;
- zaznaczenie, że program ma używać autoryzacji.
Przykładowe ustawienia konta pocztowego założonego przez stronę home.pl:
SŁOWA KLUCZOWE
poczta, konto pocztowe, konfiguracja, SMTP, POP3, IMAP, home